TeroMatec EO 8340

Popis produktu

TeroMatec EO 8340

trubičkový drát pro svařování bez přídavného plynu (bez tlakové láhve)

balení 4,5kg

Svařovací drát s vlastní ochranou TeroMatec EO 8340 je určený pro svařování běžných C-Mn ocelí ve všech polohách. Poskytuje svary s jemným a hladkým povrchem, minimálním rozstřikem a malým množstvím snadno odstranitelné strusky. 
Při použití trubičkové drátu TeroMatec EO 8340 není nutný ochranný plyn. Odpadá tím nutnost manipulace s tlakovou lahví a použití drátu tak umožňuje snadnou mobilitu svařovacího zdroje. Tato vlastnost ho předurčuje zejména pro použití s přenosnými MIG/MAG zdroji. 
Náplň drátu má za úkol vytvoření vlastní ochranné atmosféry. To znamená, že při svařování vzniká rozkladem přísad z náplně ochranný plyn, který chrání svarovou lázeň. Z tohoto důvodu již není třeba dodávat do místa svaru ochranný plyn. Trubičkové dráty s vlastní ochranou jsou určeny pouze pro svařování uhlíkových ocelí - pro nerez či hliník se dráty nevyrábí. Podmínkou pro použití drátu s vlastní ochranou je tzv. přepólování zdroje. Vždy se proto ujistěte, že Váš zdroj přepólování umožňuje. 
Trubičkový drát s vlastní ochranou lze použít i tam, kde by použití plného drátu v kombinaci s ochranným plynem bylo problematické - typickým příkladem je svařování venku, mimo dílnu. Zde by při použití plného drátu hrozilo "odfouknutí" ochranného plynu a tím i znehodnocení svaru. Toto riziko u trubičkového drátu s vlastní ochranou odpadá. 
Další předností trubičkového drátu s vlastní ochranou je (v porovnání s běžným plným drátem) hlubší průvar. Z tohoto důvodu doporučujeme trubičku použít například i pro svařování pozinkovaných materiálů, kdy trubička vrstvu zinku lépe "prorazí" a materiál svaří. Zvláště vhodné pro svařovací zařízení DERBY 181.

Drát se dodává v průměru 0,9mm a bez problémů se dá používat s tryskou 1,0mm.
 

Specifikace

Kód: 336234
Kategorie: dráty MIG/MAG
Cena bez DPH: 100 €
Cena vč. DPH: 121 €
Dostupnost: do 3 dnů
Koupit

Další produkty v kategorii